Technika diamentowa - nasza oferta

Pracujemy techniką diamentową. Nieustannie poszerzamy nasze zaplecze sprzętowe, aby sprostać Państwa oczekiwaniom. Jest dla nas niezwykle ważne, by jak najlepiej wykonać każde zlecenie szybko, sprawnie, bezproblemowo, w żądanym miejscu i czasie.

Zakres oferty firmy z Tychów

W zakres naszej działalności wchodzą usługi budowlane dla osób prywatnych i przedsiębiorstw:

  • Wycinanie nowych otworów drzwiowych, okiennych (powiększanie istniejących) 
  • Wycinanie otworów pod klimatyzację, wentylację, instalacje wodno-kanalizacyjne,  gazowe i elektryczne
  • Cięcie ścian i stropów
  • Cięcie w żelbetonie 
  • Wiercenie w żelbetonie otworów w zakresie 18 - 1000 mm (i większe)
  • Cięcie posadzki pod kanały technologiczne itp. 
  • Zlecenia nietypowe traktujemy profesjonalnie i indywidualnie

Usługi cięcia i wiercenia techniką diamentową przez nas realizowane wykonujemy zarówno podczas budowy i przebudowy obiektów, ich modernizacji, remontów, ale także podczas prac rozbiórkowych. Realizujemy także zlecenia pobierania próbek rdzeniowych materiałów - betonu, żelbetonu, asfaltu i kamieni.

Stosowane techniki diamentowe

Cięcie w żelbetonie piłami tarczowymi

Piły tarczowe nadają się doskonale do cięcia ścian i stropów. Umożliwiają nam bardzo precyzyjne wycinanie betonu i żelbetonu zarówno prostopadle do ciętej powierzchni, jak i pod kątem. Metodą tą można wycinać otwory drzwiowe, okienne, wentylacyjne i inne o dokładnie określonych wymiarach. Maksymalna grubość przecinanych tą techniką elementów to około 70 cm. Tą techniką realizujemy sporo prac remontowych i modernizacyjnych, gdzie potrzebne jest uzyskanie dokładnie zwymiarowanych otworów.

Wiercenie otworów rdzeniowych

Dzięki koronom diamentowym i specjalnym przedłużkom możliwe jest wiercenie wysoce precyzyjnych otworów o średnicach nawet większych niż 1000 mm, o bardzo dużej głębokości (długości). Ta technika doskonale sprawdza się przy wierceniu betonu i asfaltu. Prace realizowane są bardzo szybko, niezależnie od wielkości (średnicy) otworu.

Główny zakres wykorzystania to przejścia stropowe i w ścianach dla wszelkiego rodzaju instalacji (wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, elektrycznych, teleinformatycznych i innych). Tą techniką realizujemy także zlecenia pobierania próbek rdzeniowych betonów i asfaltów do badań. Wiercenie rdzeniowe sprawdza się także przy pracach montażowych w betonie np. słupków, barierek i kotew wielu rodzajów.

Cięcie piłami ręcznymi

Dzięki małym gabarytom i niewielkiemu ciężarowi, piły ręczne umożliwiają cięcie w trudno dostępnych miejscach. Prace realizujemy piłami o napędzie elektrycznym lub hydraulicznym. Piły różnią się także rodzajem elementu tnącego - mogą to być tarcze oraz łańcuchy diamentowe.

Taka różnorodność - w zależności od konkretnej pracy do wykonania - pozwala nam dobrać piłę, która najlepiej poradzi sobie z postawionym przed nami zadaniem - na przykład wykonaniem otworu pod montaż okna lub drzwi, pracami rozbiórkowymi w trudno dostępnym miejscu, czy wykonaniem bruzdy pod instalacje teletechniczne.

Cięcie piłami jezdnymi

Diamentowe piły jezdne pozwalają nam na cięcie płaskich, dużych, poziomych powierzchni wykonanych z betonu lub asfaltu - cięcie posadzek betonowych, placów postojowych, parkingów. Wielokrotnie realizowaliśmy nimi prace niezbędne przy modernizacji na terenie hal, magazynów i sklepów wielkopowierzchniowych - na przykład wymiany instalacji odwodnieniowych czy innych instalacji technicznych. Cięcie diamentowymi piłami jezdnymi wykonujemy na mokro.

Cięcie liną diamentową

Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba cięcia żelbetonu - konstrukcji  o dużych gabarytach, która niemożliwa jest do zrealizowania innymi technikami, niezbędne jest zastosowanie liny diamentowej. Jest to technologia kosztowna, ale pozwala na przecięcie konstrukcji dużych, silnie zbrojonych, o nieregularnym kształcie i strukturze. Ta bezudarowa technika nadaje się do cięcia mostów, wiaduktów, fundamentów, stropów, posadzek na potrzeby modernizacji i rozbiórek. Dzięki niej możliwa jest praktycznie bezpyłowa realizacja prac.

Urządzenia do cięcia i wiercenia żelbetonu

Urządzenia i materiały jakimi pracujemy należą do czołowych firm techniki diamentowej. Są to między innymi Hilti, Dr. Schulze, Weka, Tyrolit.

Zalety techniki diamentowej

Zalety techniki diamentowej, którą stosuje nasza firma: 

  • Wiercenie i cięcie w zbrojonym betonie  oraz wszystkich rodzajach kamieni, dokładnie w miejscu i czasie, w którym jest to potrzebne,
  • Bezwibracyjna i bezpyłowa praca urządzeń umożliwia wykonanie otworów w pomieszczeniach użytkowanych.